4-6 Yaş Kreş ve Anaokul Açıldı.

4-6 Yaş Kreş ve Anaokul  Açıldı.

Fındıklı Belediyesi tarafından yaptırılan 4-6 yaş Kreş ve Anaokulu, düzenlenen törenle açıldı.


Hasan Kartal Gösteri Merkezi yanında yapılan Kreş ve Anaokulu'nun açılışına, Rize Milletvekili Hasan Karal, Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Adnan Adalı, Fındıklı Milli Eğitim Müdürü Bülent Ergene, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban yaptığı açıklamada, kreş ve anaokulunun yapımı ile çocuklara ne kadar önem verdiklerinin bir göstergesi olduğunu söyledi.  

Rize Milletvekili Hasan Karal'ın kreş ve anaokulunun yapımına öncülük ettiğini kaydeden Özbalaban, "Biz yaptık bitirdik bundan sonra hocalarımıza kalıyor. Burada verilecek eğitimle ahlaklı, ilçemize ve milletimize hayırlı evlatların yetişeceğinden eminiz. Örnek bir yer olması için eğitimcilere önemli görev düşüyor. Şuanda 30 civarında öğrenci var. Yakın zamanda öğrenci sayısı artacaktır. Bu kreşin yeterli olmayacağını ve 2-3 tanede böyle yerin açılması için gayret edilecektir" dedi.

Özbalaban, bu kreşin yapılmasında emeği gecen herkese de teşekkür etti.
Copyrigt © 2017 fındıklı belediyesi