Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği (KIMKK), Rize ilinde bulunan bir itfaiye, mezbahane ve katı atık birliğidir. 2014 yılında kurulmuştur ve Rize ilinin 12 ilçesini temsil etmektedir. Birliğin merkezi Rize’de yer almaktadır.

KIMKK, itfaiye hizmetleri, mezbahane hizmetleri ve katı atık yönetimi hizmetleri sunmaktadır. İtfaiye hizmetleri kapsamında, yangın söndürme, kurtarma ve trafik kazası müdahalesi gibi hizmetleri vermektedir. Mezbahane hizmetleri kapsamında, hayvan kesimi, deri işleme ve atık bertaraf gibi hizmetleri vermektedir. Katı atık yönetimi hizmetleri kapsamında, katı atık toplama, ayırma ve bertaraf gibi hizmetleri vermektedir.

KIMKK, Türkiye’nin en büyük itfaiye, mezbahane ve katı atık birliklerinden biridir. Birliğin 1.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Birliğin yıllık bütçesi 100 milyon TL’dir.

KIMKK, çevreye duyarlı bir kuruluştur. Birliğin katı atık yönetimi hizmetleri kapsamında, atıklardan enerji elde etme gibi çalışmalar yapmaktadır. Birliğin hedefi, çevreye zarar vermeden, sürdürülebilir bir şekilde hizmet sunmaktır.

KIMKK, Türkiye’nin itfaiye, mezbahane ve katı atık yönetimi sektöründe lider bir kuruluştur. Birliğin hizmetleri, Rize ilinin çevresinin korunmasına ve vatandaşların yaşam kalitesinin iyileştirilmesine katkı sağlamaktadır.

Comments are closed.

Close Search Window