Haberler|

Çervatoğlu “Gazetecilerin yargılanmadığı özgür bir sistem diliyorum”

Rize Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment ÇERVATOĞLU 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bugün Belediyenin sosyal tesislerinde bir grup gazeteci ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltı sonrası basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını cevaplandıran Başkan Çervatoğlu kahvaltı sonrası çalışan gazeteciler günü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gazeteciliği sadece iktidar olanı ve gücü bulunduranın yandaşı ve onları popüler hale getirmek olarak görev görmek midir yoksa inatla bağımsız gazeteci olmak mıdır diye soran Cervatoğlu;

“HABER YAPAN GAZETECİLERİN YARGILANMADIĞI DEMOKRATİK BİR SİSTEM DİLİYORUM”

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü gazetecilerimizin aslında özgür bir şekilde haber yapabildiği ve haber yaptığı için sorgulanmadığı ve yargılanmadığı, özgür olduğu bağımsız gazetecilerin ortaya çıkması fikri zikri ne olursa olsun haber kaynağına ulaşmasını engelleyen tüm anti demokratik yasaların ortadan kalkarak, bağımsız gazeteciliğin hayat bulması bu çerçevede 10 Ocak çalışan gazetecilerin gününü kutluyorum.

Gazeteciler üstündeki bu siyasal baskıların son bulacağı hukuki olarak sıradan gerekçelerle sürekli baskı altına tutulan, bilmem nereye hakaret ettin denilerek gözaltına alınan, haberleri engellenmesine son verilecek adaletli bir sistemin yaratılması dileğiyle Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

Başkan Çervatoğlu konuşmasını şu sözlerle noktaladı; “Önüne sorular konularak, konuğuna ne soracağı önceden öğretilen   gazeteciler değil de aklına geldiğini özgürce sorabilen gazetecilerin çoğalmasını özgür olmasını diliyorum”

(Ali Osman Ertaş- Gençağa Karafazlı)

Comments are closed.

Close Search Window