Kadın Korosu|

Fındıklı Belediyesi Kadın Korosu, 20 Haziran 2019 tarihinde Serdar Albayrak ve Ebru Demir girişimleriyle kurulmuştur. 21 korist ile başladığı müzik yaşamını sezon bitimlerinde gerçekleştirdiği korist alımları ile 34 kişi olarak Fındıklı Belediyesi ve ilçe halkının desteğiyle sürdürmektedir.

Müziğin kaynağı olan doğadan beslenen yöremiz kadınları, doğadan aldıkları ilhamla ,

yaşamın her alanında gösterdikleri üretim gücünü koromuz içerisinde başarıyla yansıtmaktadır.

Tıpkı Anadolu gibi, etnik, sosyal ve kültürel anlamda çok çeşitli bir yapıya sahip olan koromuz, bu çeşitliliği müziğin birleştirici gücüyle yaşama yansıtmaktadır.

Koromuz, kadınların sanat ve müzik aracılığıyla sosyal yaşama katılımlarını sağlamakta, kadınların eşit yaşam mücadelesinde, koro müziğinin birleştirici etkisiyle kadın dayanışmasını desteklemektedir.

Kadın kimliği ile koronun bir parçası olmayı başarabilmiş koristlerimiz, koro müziğinin kazanımı olan dayanışma gücünün etkisini özel yaşam alanlarına taşıyarak kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı başarmışlardır.

Değerlerimiz:

-Toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı bir yaşamı, sanat ve müzik ile inşa etmek

-Yaşamın ve müziğin kaynağı olan doğanın tüm varlıklarının, varoluş gayesine uygun ekolojik yaşamdan taraf olmak

-Çağdaş, etnik ve evrensel müziğin tüm öğeleriyle etkileşim kurarak, farkındalığımızı arttırmak, yaşamı dönüştürmek, zenginleşmek, çoğalmak

-Duyarlılığımız olan konularla ilgili taraf olmak,toplumu etkisi altına alan sorunlar karşısında hassasiyetimizi sanat yoluyla dile getirmek

-Kadınların sanat ve müzik aracılığı ile sosyal yaşama katılımlarını desteklemek,etkinlik ve  projeler ile sosyal yaşam alanlarını genişletmek

-Kadınların eşit yaşam mücadelesinde, koro müziğinin bütünleştirici ve birleştirici etkisiyle kadın dayanışmasını desteklemek, arttırmak, güçlenmesini sağlamaktır.

Comments are closed.

Close Search Window