Haberler, Kültür Sanat|

Fındıklı Belediyesi ve Yayıncılar Kooperatifi işbirliği ile düzenlenen Viçe Kitap Günleri açılış programı ile başladı.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve Yayıncılar Kooperatifi Başkanı Elif Akkaya’nın açılış konuşmalarının ardından Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Trabzon Eğitim Sen Başkanı Engin Nur, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Sol Parti PM Üyesi Alper Taş ve Yeşil Sol Parti Eş Genel Başkanı İbrahim Akın konuşmalarını gerçekleştirdi. Aramızda bulunamayan fakat selamlarını ve desteklerini ileten belediye başkanları ve milletvekillerinin mesajları okundu.

Konuşmaların ardından Fındıklı Belediyesi Kadın Korosu ve Halk Oyunları Ekibi sahne aldı vatandaşlar kitap stantlarını gezmeye ve kitap satın almaya başladı.

EğitiMeci ve Kadıköy Atölye tarafından düzenlenen çocuk etkinlikleri de yoğun bir katılımla başladı.

Açılış programının ardından saat 13.30’da gazeteci ve yazar İsmail Saymaz ile imza ve söyleşi gerçekleştirildi.

saat 15.00’da ise Köy Enstitüleri konusuyla Alper Akçam ve Yakup Kepenek ile panel gerçekleşti. Söyleşilerin ardından kitap imzalarına geçildi.

Saat 20.30’da Fındıklı Belediyesi’nin 3 yıllık çalışmalarını anlattığı ve tartıştığı forumun ardından ilk gün sona erecek.

Kitap stantları, imza ve söyleşiler, şiir ve müzik dinletileri ve çocuk etkinlikleri ile sürecek dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor…

Etkinlik takvimi için tıklayınız

Comments are closed.

Close Search Window