Haberler|

Bilindiği üzere; Belediyemiz ile TMMOB Rize İl Koordinasyon Kurulu arasında “Sağlıklı kentleşme, nitelikli yapılaşma, kültürel, tarihi ve doğal çevre değerlerinin korunarak geliştirilmesi ve halka daha nitelikli teknik hizmet sunulabilmesi için ortak mesleki denetim ve teknik iş birliği yapmak konusunda iş birliği protokolü imzalanmıştı.

Protokolün uygulanmasına yönelik Rize İl Koordinasyon Kurulu Bileşenlerinin de katıldığı bir toplantı bugün 15 Aralık 2021 tarihinde saat 12:00’da Makine Mühendisleri Odasında gerçekleştirildi.

Toplantıya Makine Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, Harita ve Kadastro Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası yetkilileri ile Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ile yetkililer katıldı.

Toplantıda Belediye Başkanlığının talebi ile hizmet alımı konusunda uygulanacak yol, yapılacak çalışmalar ayrıntılı olarak ele alındı. Yıl sonuna kadar çalışmaların bitirilerek 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren iş birliği protokolünün uygulanmasına karar verildi.

Konuyla ilgili olarak Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Ş. Çervatoğlu “Fındıklı Belediye’sinin imar süreçlerinde teknik eleman yetersizliğinden kaynaklı olarak hizmet üretiminde karşılaşılan aksaklıklar ve eksikliklerin meslek odalarının uzmanlık alanlarında destekleri ile aşılmasını sağlamak, sağlıklı kentleşme ve nitelikli yapılaşma faaliyeti için gerekli hizmetlerin ilgili odalardan” amaçlıyoruz dedi.

TMMOB Rize İl Koordinasyon Kurulu bileşenleri başkanları ise bu çalışmaların diğer belediyelerimiz için örnek olmasını ve Fındıklı Halkı için hayırlı olmasını dilediklerini belirttiler.

Comments are closed.

Close Search Window